Notice: Constant DS already defined in /var/www/vhosts/basrioglu.com.tr/httpdocs/wp-content/plugins/rodich-core/rodich-core.php on line 30
Hakkımızda – Basrioğlu Piliç Çevirme

1968'den beri değişmeyen lezzet

Hakkımızda

Basrioğlu çiftliği 1968 yılında Rahim Şemenoğlu tarafından tavuk ve tavuk ürünleri çiftliği olarak Yalova yolu 5. Kilometrede dört dönüm üzerine kuruldu. Rahim Şemenoğlu 1989 yılında Marmara Bölgesinde ilk piliç çevirme yol üstü lokantasını açtı. Türkiye’de ilklerden olan Basrioğlu Çiftliği Piliç Çevirme çok kısa zamanda kalitesi ve fiyatı ile adını her kesime duyurdu.

Topçular iskelesi ile Yalova arasında en uğrak yer olan Basrioğlu Çiftliğinde 22 yılı aşkın bir süredir hizmet vermekteyiz. Bu süre zarfında milyonlarca kişiyi ağırlayan Basrioğlu kalitesi ve hizmetinden taviz vermemiştir.1989 yılında KAMELYA olarak açılan yol üstü lokantası, kışın yoğun talep üzerine naylon ile kaplanarak misafirler bir yıl burada da ağırlandı. Yoğun talebin devam etmesi üzerine çiftlik marangoz işleri ile ahşap kulübeleri haline getirildi. 2010 yılına kadar iki kapalı bölüm, iki piliç çevirme ocağı ve bir kamelya ile hizmet veren Basrioğlu 2010 tarihinden itibaren Osmanlı ve Selçuklu mimarisine yakın bir mimari ile yapılmış olan yeni binasında hizmet vermeye devam etmektedir.

Rahim Şemenoğlu kurmuş olduğu bu güzel mekâna babası Basri Şemenoğlu’nun adını yaşatmak için Basrioğlu adını verdi. Bölgesinde hiç denenmemiş Piliç Çevirme ile bir ilke imza atan Rahim Şemenoğlu kazandırmış olduğu bu tadı halk arasında bilinen ve tescillenmiş bir marka haline getirdi. Kalitesi ve hizmeti halk tarafından tescillenen Basrioğlu kendi alanında en büyük marka olma konusunda hiç taviz vermiyor.

Kalite konusunda standartlarını oluşturmuş olan Basrioğlu Çiftliği piliçlerini ISO standartlarında yetiştirme yapan firmalardan almaktadır. Basrioğlu Çiftliği, belirtilen kriterlerde özel olarak yetiştirilen bu piliçleri müşterilerine sunmaktadır. Daha iyi bir lezzet için en iyisini almış olmak önemlidir. Basrioğlu’nun marka olmasının en önemli nedeni Kalite ve Hizmet Anlayışından ödün vermemiş olmasıdır. Bu kalite ve hizmet anlayışımız “ISO 22000 Gıda Güvenliği ve Yönetimi” belgesi ve Helal Sertifikası ile onaylanmıştır.

2009 yılında vefat eden Rahim Şemenoğlu’ndan sonra Basrioğlu’nun işletmesini oğlu Saygın ŞEMENOĞLU devam ettirmektedir.

Basrioğlu Piliç Çevirme